Carport

Uygulama Açıklaması
Uygulama Açıklaması
Binanızın veya iş yerinizin dış görünümünü bozmadan aracınızı korumanızı sağlar. Zararlı güneş ışınlarına karşı araçlarınızı korur. Yağmurlu havalarda aracınızı park ettikten sonra ıslanmadan evinize gitmenizi sağlar. Garaj çatısı, şeffaflığının yanı sıra %50 ısıyıda geçirmez. Yağmur olukları otoparkınızın temiz kalmasını sağlar. Yağan yağmuru ve pisliklere iniş borularından istediğiniz yere indirir.

Kapalı veya açık otopark kapatma sistemlerimizde model çıtamız yoktur. Düşlediğiniz ürünü statik uygunluk çerçevesinde mekanınıza uygulamaktayız.

Şiddetli esen rüzgar, yağmur ve kar gibi olumsuz etkilerde veya farklı niteliklerde. Problemlerden aracınızı rahatlıkla koruyabileceksiniz. Tasarım aşamasından, imalat ve teslimat aşamasına kadar titizlikle uzman personelleri. Tarafından firmamız garantisinde ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanan. Açık otopark sistemleri estetik ve modern tasarımlarla. Hayalleri sanata dönüştürmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Açık otopark sistemleri sayesinde araçlarınızı kötü hava koşullarından, güneşin zararlı ışınlarından ve dış etmenlerden korumak mümkün. Hızlı ve pratik imalat sürecinin ardından uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanacağınız. Otopark sistemleri aracınız için yapacağınız en ideal koruma sistemi olacaktır. Taşıyıcı profiller üzerine lamine edilmiş cam veya farklı nitelikte koruma. Malzemesiyle kaplanan carport sınırsız seçenekte. Model seçeneklerinde zevkinize de hitap edebilmektedir.
Ayrıntılı Bilgi
S.S.S.

Merak Edilenler

Carport nedir?

Carport, sıklıkla açık otoparklarda taşıtların dış etmenlerden ve kötü hava şartlarından korunması amacıyla uygulanan kapamalardır.

Carportlar nerelerde kullanılır? 

Carportlar oldukça geniş kullanım alanına sahip kapamalardır. Örneğin; evler, bankalar, alış veriş merkezleri, stüdyolar, cafe ve restoranlar, fabrikalar, hastaneler, ofisler, ibadethaneler, eğlence mekanları bunlardan bazılarıdır.

Carportların materyali nedir?

Taşıyıcı kolonları, 5 mm CNC metalden imal edilmiştir, üst kaplaması ise cam ve polikarbonat levha olarak tercihe göre değişmektedir.

Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Taşıyıcı kolonların metalden olması ve elektrostatik boyalı yapısı gereği su ve nemden etkilenmeyen bir materyaldir. Üst kaplama malzemesi içinde böyle bir etkilenme söz konusu değildir. Teknik verilere istinaden -30 ile +110 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

Mukavemeti hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muadil garaj kapamalara göre; darbe dayanım değerlerindeki yüksek veriler, ayrıca esneklik ve ağırlık değerlerinin optimum seviyelerde olması, carportun mukavemet konusundaki sağlamlığının farkını anlatan parametrelerdir.

Sağlığa zararlı bir etkisi var mıdır?

Carportlar, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.

Uygulamaların garanti süresi nedir?

Uygulamalarımızın garanti süresi 3 yıldır.

Montaj süresi ne kadardır?

Montaj süresi, uygulama yapılacak olan alanın ölçüsüne, yüzey özelliği ve şekline göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama 3 iş günü kadar sürmektedir.

Fiyatlandırma kriterleri nedir?

Fiyatlandırma, uygulama yapılacak alanınızın en ve boy ölçüleri alınarak m² bazında yapılmaktadır. İlgili metrajınıza istinaden ihtiyaç duyulan garaj kapamanın maliyetleri hesaplanarak fiyat teklifiniz oluşturulmaktadır. Carportun metraj aralıklarına göre değişen ıskonto oranları mevcuttur. Mimari ıskontolar uygulanmaktadır.

 

Kullanım Alanları

Apartmanlar

Fabrikalar

Sinemalar

Camiiler

Restoranlar

Oteller

Kütüphaneler

Ofisler

Cafeler

Villalar

Depolar

Teraslar

Uygulama Alanları

Evlerde

Bankalarda

Stüdyolarda

Cafelerde

Restoranlarda

Fabrikalarda

Hastanelerde

Gemilerde

Ofislerde

Camilerde

Kreşlerde

Kütüph.lerde

Mağazalarda

Poligonlarda

Otellerde

Havuzlarda

Tiyatrolarda

Salonlarda

Sinema
Salonlarında

Call
Centerlarda

Spor
Salonlarında

Eğlence
Mekanlarında

Toplantı
Odalarında

Kayıt
Odalarında

Uygulama Görselleri

Uygulama Detayları

Uygulama Detayları

Carport Garaj Kapama: Yapınızın dış görünümünü bozmadan aracınızı korumanızı sağlar. Zararlı güneş ışınlarına karşı araçlarınızı korur. Garaj çatısı, şeffaflığının yanı sıra %50 ısıyıda geçirmez. Yağmur olukları otoparkınızın temiz kalmasını sağlar. Hızlı ve pratik imalat sürecinin ardından uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanacağınız. Otopark sistemleri aracınız için yapacağınız en ideal koruma sistemi olacaktır.

Carport Garaj Kapama Ölçüleri: Standart bir ölçü bulunmamaktadır. Tamamen müşterilerimizin talep ettiği ölçülerde üretim ve kurulum yapmaktayız.

Carport Garaj Kapama Kullanım Alanları: Geniş bir kullanım alanına sahiptir. AVM’ler, apartmanlar, müstakil yapılar, devlet kurumları, oteller, spor salonu, eğlence mekanları.

Carport Garaj Kapama Taşıyıcı Konstrüksiyonu: Carportlarda iki farklı uygulama mevcuttur. Bunlar tek ve çift taşıyıcılı konstrüksiyon sistemleridir. Tek taşıyıcılı sistemde 5 mm. kalınlığında CNC kesim metal plakalar ile statiği hesaplanmış taşıyıcılar imal edilmektedir. Çift taşıyıcı sistemlerde ise kalınlıkları uygulamaya göre değişen NPU ve NPI profiller kullanmaktayız.

Carport Garaj Kapama Üst Kaplama (Çatı): Uygulamalarda polikarbonat levha ve cam malzemeleri kullanılmaktadır. Her iki malzemenin özelliği ve kalınlıkları uygulamalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ama sıklıkla 10 mm 3 odacıklı polikarbonat levha (İthal) ve 4+4+2+4 lamine ve temperli cam levhalar kullanmaktayız.

Carport Garaj Kapama Renk: Uygulamalara göre iki farklı renklendirme seçeneği sunmaktayız. Bunlardan ilki epoksi esaslı boya diğeri ise elektrostatik toz boyadır. Her ikisinde de renk seçeneği müşteriye aittir.

Uygulamanın Avantajları

Carport Garaj Kapama Avantajları

  • Uygulama araçların dışarıdan gelebilecek tüm etmenlere karşı tam koruma sağlar.
  • Uygulama güneşin zararlı ışınlarını filtreler bu sayede araçlarda güneş yanığı ve deformasyonu olmaz.
  • Uygulama araçların yağmur, kar ve en önemlisi dolu gibi hasar durumu oluşturabilecek tüm doğa olaylarından korunmasını sağlar.
  • Uygulama estetik bir görünüme sahiptir. Bu sayede yapılar ile bütünlük bozulmaz.
Yerinde Keşif Hizmeti

Mühendis Mimar Talebi

Firmamızın teknik servis hizmetleri arasında, mimar mühendislik hizmeti de vardır. Mimari projelendirme, 3d çizim taslak ve proje gibi konularda bizden ücret karşılığında yardım alabilirsiniz. Ancak projelendirmesi tarafımızdan yapılmış işleri, firmamıza verdiğiniz takdirde projelendirme ücretini işin toplam tutarından düşülecektir, mühendislik hizmetimize ücret ödememiş olacaksınız.

Şehir Dışı Keşifleri

Firmamız uzak mesafe keşif taleplerinde, 1000 TL yol, konaklama ve mühendislik servis ücreti almaktadır. Firmamızın teknik servis hizmetleri arasında, mimar mühendislik hizmetide vardır. Mimari projelendirme, 3d çizim taslak ve proje gibi konularda bizden ücret karşılığında yardım alabilirsiniz. Ancak projelendirmesi tarafımızdan yapılmış işleri, firmamıza verdiğiniz takdirde projelendirme ücretini işin toplam tutarından düşülecektir, mühendislik hizmetimize ücret ödememiş olacaksınız.

Süper Visor Hizmeti

Firmamız, tüm ürünlerin uygulama montaj işleri için profesyonel süpervisor kalibre personel hizmeti vermektedir. Yol konaklama ve yemek ücreti talep edene ait olup günlük süpervisor ücreti : 250 $ dolardır. Tüm keşif personeli yurt içi ve yurt dışı uygulamalarında peşin alınmaktadır. Yurt dışı siparişlerinizde, projelerinize özel mimari ve teknik destek hizmetimiz mevcuttur. Yurtdışı teknik personel ve süpervisor hizmetlerimizde, personelin yol konaklama ücreti işverene aittir. Detaylı bilgi için teknik destek ofisimizle iletişime geçiniz.
Projelendirme

Mimari Projelendirme Hizmetimiz

Tüm iç ve dış mekanların, mağazaların, dükkanların, fabrikaların ev ve iş yerlerinizin anahtar teslim mimari projelerinizi üstlenmekteyiz.
Proje & Referanslarımız

Referanslarımız

Ürünlerimiz

Uygulamalarımız

Dokümanlar

Pratik Sundurma

Pratik sundurmalar, yapıları yağmur suyu, güneşin zararlı ışınlarından ve tüm dış etmenlerde korur, estetik bir görünüm katar.

Benzer Uygulamalar