Dış Kapı Üstü Sundurma

 Kapı ve geçit amaçlı kullanılan giriş alanlarının üzerine korumaya yönelik, kapının üstüne. Gelecek şekilde duvara yaslanarak monte edilen çatılardır. İyi bir ölçülendirme ve hesaplama tekniği ile uygun proje ve doğru malzeme eşliğinde ustalık gerektiren bir iştir.

Dış Kapı Üstü Sundurma Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanları farklılık göstermekle birlikte dış kapı üstü sundurma, fabrikalarda bina girişleri. Mal kabul girişleri gibi ticari yerlerde olduğu kadar ev, apartman, işyeri, okul, mağaza. Restoran ve diğer tüm yaşam alanlarında da koruma yanı sıra dekoratif amaçlıda kullanılmaktadır.


Sundurma işini yapan şirketler, bu konuda hem tasarımına yönelik. Hem de teknik olarak yeni model çalışmaları yapmaktadırlar. İhtiyaca ve zevke göre günümüze uygun, çeşitli renk ve malzeme içerikleriyle yeni tasarımlar oluşturmaktadırlar. Koruma amacının dışında, görsel amaçlı kullanımı da artmıştır. Özel mimari projelerde, nostaljik yapılarda. Estetik kattığı düşünülerek projelere dahil edilmektedir.

En Çok Tercih Edilenler

Kullanım amacına yönelik olarak, pratik ve kullanışlı olması, uygun. Maliyet gibi detaylara cevap verecek niteliklerde seçenekler mevcuttur. Örneğin policam malzemesi sayesinde dış kapı üstü sundurma 10 yıla kadar da uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Kapı önleri baz alınırsa standart bir çatı boyutları 70 ile 100 cm arasındadır.

İsteğe bağlı olarak elbette değişiklik yapılabilmektedir. Yine örnek vermek gerekirse şeffaf sundurma yapımı maliyeti düşük olması. mekanlara aydınlık katması ve u.v ışınlarından koruması ilaveten. Hafif olması sebebiyle oldukça tercih edilen sundurma çeşitlerindendir.

Sundurmanın yapım sonrası uygulaması son derece pratik olabilmektedir. İşçilik olarak dış kapı üstü sundurma yapım aşamaları dikkat ve özen gerektirir. Kaliteli malzeme kullanılması önemlidir, her türlü hava koşullarına kar, yağmur, dolu fırtına. Ve buna benzer durumlara sizi ve yapınızı korumakla birlikte bina ve yapılarınıza değer katar.

Sundurma yapımı; paslanmaz sundurma, cam sundurma, pratik, askı sistemi sundurmaları. Polikarbon olmak üzere 5 kategoriye ayrılır bunların hepsi uzmanlık ister. İyi bir işçilikle harmanlanıp tüketiciye sunulması gerekmektedir.