Sıkça Sorulan Sorular

Pratik sundurma nedir?
Bir kapı, pencere veya herhangi bir geçidin girişini küçük, orta ve büyük bir çatı ile yağmur, güneş, kar, rüzgar vb. kötü hava koşullarından koruyan ve arkası duvara yaslanmış yapılardır.
Pratik sundurmalar nerelerde kullanılır?
Pratik sundurmaların kullanım alanları; bina ve apartman kapı girişlerinde, villa ve müstakil binalarda, pencere önlerinde, cami ve ibadet alanlarında, fabrika ve imalathanelerde, teraslar ve geniş balkon önlerinde, depo önü girişlerinde, sevkiyat giriş-çıkışlarında kullanılmaktadır.
Ayrıntılı Bilgi
Pratik sundurmaların en çok tercih edildiği alanlar nerelerdir?
Ev, Mağaza, Showrrom, Restoran, Ofis’lerin istenilen her alanlarında kullanılan geniş bir uygulama yelpazesi bulunmaktadır. Oteller, Spa’lar, Avm’ler içerisinde de proje bazlı kullanım alanları çok geniştir.
Ayrıntılı Bilgi
Materyali nedir?
Taşıyıcı kolonları (ayakları) 1.5 mm CNC metalden imal edilmiştir, üst kaplaması ise özel renklendirme teknikleriyle hazırlanan panel sistemleridir.
Ayrıntılı Bilgi
Menşei neresidir?
Tamamı Türkiye’de dizayn edilip üretilen Pratik Sundurma, kendine özgü çizgisi ve özgün modelleriyle sektöründe modayı takip eden değil modayı ortaya koyan bir markadır.
Ayrıntılı Bilgi
M² ağırlığı ve ürün ölçüleri hakkında bilgi verir misiniz?
Sundurmalarımızın m² ağırlıkları ve malzeme kalınlıkları modele göre farklılık göstermektedir. Ağırlıklar, 30-35 kg/m² arasında değişirken, malzeme kalınlıkları 10 mm-16 mm olup, derinlik ölçüsü 1 m ile 2,5 m aralığında değişiklik göstermektedir.
Ayrıntılı Bilgi
Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Taşıyıcı kolonların metalden olması ve elektrostatik boyalı yapısı gereği su ve nemden etkilenmeyen bir materyaldir. Üst kaplama malzemesi içinde böyle bir etkilenme söz konusu değildir. Teknik verilere istinaden -30 ile +110 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.
Ayrıntılı Bilgi
Mukavemeti hakkında bilgi verebilir misiniz?
Muadil sundurmalara (Plastik Sundurma) göre; darbe dayanım değerlerindeki yüksek veriler, ayrıca esneklik ve ağırlık değerlerinin optimum seviyelerde olması, panellerimizin mukavemet konusundaki sağlamlığının farkını anlatan parametrelerdir.
Ayrıntılı Bilgi
Sağlığa zararlı bir etkisi var mıdır?
Sundurmalarımız kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.
Ayrıntılı Bilgi
Ürünlerin garanti süresi nedir?
Ürünlerimiz garanti süresi 2 yıldır.
Ayrıntılı Bilgi
Özel bir bakımı var mıdır?
Ürünlerimiz, yapısı gereği kolay silinebilir özelliğe sahiptir. Nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenebilir, rahatlıkla yıkanabilir, cila vb. ekstra bir bakıma ihtiyacı yoktur.
Ayrıntılı Bilgi
Montajı nasıl gerçekleşir?
Montajı hakkında tüm bilgileri Sundurma Montaj Kılavuzu (PDF) sayfasına giderek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ayrıntılı Bilgi
Montaj garantisi mevcut mudur?
Şirketimiz bünyesinde profesyonel montaj ekiplerimiz tarafından verilen uygulama hizmetimiz, 3 yıl montaj garantisi içermektedir.
Ayrıntılı Bilgi
Montajı kendimiz yapabilir miyiz?
Marka olarak kendi bünyemizde profesyonel montaj ekipleri bulunmaktadır. Sundurma satışlarımız talebe göre “uygulamalı” veya “uygulamasız” olabilmektedir. Uygulama hizmetini bizden almayan müşterilerimiz için, uygulama yapılacak alana ve ürüne bağlı olarak montaj işleminin zorluk derecesi değişebileceğinden mutlaka Albayrak Yapı & İnşaat uygulama/proje departmanı ile kontakt kurulması tavsiyemizdir. Yurtiçi ve yurt dışındaki proje bazlı yapılan satışlarımız için; ürünlerin satın alımını gerçekleştiren kurumlar ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulama eğitimini bedelsiz şekilde aldırabilirler.
Ayrıntılı Bilgi
Montaj süresi ne kadardır?
Montaj süresi, uygulama yapılacak yüzeyin alan ölçüsüne, yüzey özelliği ve şekline (düz duvar, kolon, tavan vb.) göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama 1 saat kadar sürmektedir.
Ayrıntılı Bilgi
Fiyatlandırma kriterleri nedir?
Fiyatlandırma, uygulama yapılacak alanınızın en ve boy ölçüleri alınarak m² bazında yapılmaktadır. İlgili metrajınıza istinaden ihtiyaç duyulan sundurma adedi hesaplanarak fiyat teklifiniz oluşturulmaktadır. Sundurma metraj aralıklarına göre değişen iskonto oranları mevcuttur. Mimari iskontolar uygulanmaktadır.
Ayrıntılı Bilgi
İstanbul dışı yada Yurt dışı gönderim sağlıyor musunuz?
Yurtiçi ve yurtdışından rahatlıkla sundurmaların teminini sağlayabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo ve nakliye firmaları sayesinde taşıma ücretini minimuma indiriyoruzç
Ayrıntılı Bilgi
Muadil ve kopya ürünlerden farkları nelerdir?
Her şeyden önce görsel, fiziksel, yapısal, olarak materyallerimiz de kalite farkı ortaya çıkmaktadır. Sürekli kendini yenileyen yapısıyla ALBAYRAK YAPI & İNŞAAT, günümüz çizgilerini yakalayarak, yeni modellerle sundurma sektöründeki öncülüğünü pekiştirmektedir.
Ayrıntılı Bilgi
Kullanım alanları ile ilgili mimari hizmet veriyor musunuz?
Sitemizdeki galeri ve referans bölümlerimizi ziyaret ederek 400’e yakın uygulama görselimizi ve 3000 adetin üzerinde referans listemizi inceleyip fikir edinebilirsiniz. Bünyemizde ayrıca bir tasarım ekibimiz bulunmaktadır. Dilerseniz, uygulama yapmayı düşündüğünüz alanınızın görselini satış departmanımız ile iletişim kurarak paylaşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
Ayrıntılı Bilgi
Satış ve uygulama ile ilgili bayiilik veriyor musunuz?
ALBAYRAK YAPI & İNŞAAT olarak “Bayi” ağımız bulunmaktadır. Bu ağı genişletmek için “Bayilik” talepleri ilgili departmanımız tarafından değerlendirilmektedir. İlgili talepleriniz için info@albayrakyapi.com.tr adresimize e-mail göndermeniz yeterli olacaktır.
Ayrıntılı Bilgi

Ürünlerimiz

Uygulamalarımız

Dokümanlar

Pratik Sundurma

Pratik sundurmalar, yapıları yağmur suyu, güneşin zararlı ışınlarından ve tüm dış etmenlerde korur, estetik bir görünüm katar.