Veranda

Uygulama Açıklaması
Uygulama Açıklaması
Veranda bulunan yapılar, yapı sahipleri için ekstra bir yaşam alanı yaratır. Bu alan özellikle prefabrik yapılar için oldukça değerli bir konumdadır. Öyle ki prefabrik yapıların betonarme yapılara göre çok daha küçük boyutlarda olması nedeniyle verandalar kurtarıcı bir niteliktedir.

Veranda eklenen yapılar o yapının maddi değerini artırıcı bir etkisi vardır. Dolayısıyla veranda bulunmayan yapılara göre biraz daha pahalı olabilen verandalı yapılar, sahip olduğu avantajlara ek olarak mülk değerini yükseltici bir özelliğe sahiptir.

Verandanın üst kısmında bulunan çatı, yapı sahiplerinin dışarıda vakit geçirirken güneşin zararlı ışınları tarafından olumsuz bir şekilde etkilenmelerinin önüne geçebilir. Bu yönü ile verandanın dolaylı da olsa insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu çıkarılabilir.
Ayrıntılı Bilgi
S.S.S.

Merak Edilenler

Veranda nedir?

Veranda, taraça veya teras yapıların zemin katında, yer ile aynı hizada ya da yükseltilmiş, üzeri bir çatıyla örtülü, yanları açık ya da camlı, büyükçe sundurma ya da balkondur.

Veranda nerelerde kullanılır? 

Veranda, genellikle müstakil ve tek katlı yapılarda kullanılan yarı gölge ve yarı açık teras alanlardır. Zemin katta bahçeyle yapı arasında ortak bölge oluşturmak ve geçiş sağlamak için kullanılır.

Carportların materyali nedir?

Taşıyıcı sisteminde alüminyum ve metal kullanılmaktadır. Üst kaplama malzemesi cam, solid levha ve polikarbonat levhalardır.

Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Taşıyıcı kolonların metalden olması ve elektrostatik boyalı yapısı gereği su ve nemden etkilenmeyen bir materyaldir. Üst kaplama malzemesi içinde böyle bir etkilenme söz konusu değildir. Teknik verilere istinaden -30 ile +110 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

Mukavemeti hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muadil kapamalara göre; darbe dayanım değerlerindeki yüksek veriler, ayrıca esneklik ve ağırlık değerlerinin optimum seviyelerde olması, verandaların mukavemet konusundaki sağlamlığının farkını anlatan parametrelerdir.

Sağlığa zararlı bir etkisi var mıdır?

Kullandığımız malzemelerde kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.

Uygulamaların garanti süresi nedir?

Uygulamalarımızın garanti süresi 3 yıldır.

Montaj süresi ne kadardır?

Montaj süresi, uygulama yapılacak olan alanın ölçüsüne, yüzey özelliği ve şekline göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama 8 iş günü kadar sürmektedir.

Fiyatlandırma kriterleri nedir?

Fiyatlandırma, uygulama yapılacak alanınızın en ve boy ölçüleri alınarak m² bazında yapılmaktadır. İlgili metrajınıza istinaden ihtiyaç duyulan garaj kapamanın maliyetleri hesaplanarak fiyat teklifiniz oluşturulmaktadır. Verandanın metraj aralıklarına göre değişen ıskonto oranları mevcuttur. Mimari ıskontolar uygulanmaktadır.

Kullanım Alanları

Apartmanlar

Fabrikalar

Sinemalar

Camiiler

Restoranlar

Oteller

Kütüphaneler

Ofisler

Cafeler

Villalar

Depolar

Teraslar

Uygulama Alanları

Evlerde

Bankalarda

Stüdyolarda

Cafelerde

Restoranlarda

Fabrikalarda

Hastanelerde

Gemilerde

Ofislerde

Camilerde

Kreşlerde

Kütüph.lerde

Mağazalarda

Poligonlarda

Otellerde

Havuzlarda

Tiyatrolarda

Salonlarda

Sinema
Salonlarında

Call
Centerlarda

Spor
Salonlarında

Eğlence
Mekanlarında

Toplantı
Odalarında

Kayıt
Odalarında

Uygulama Görselleri

Uygulama Detayları

Uygulama Detayları

Veranda: Yapı ile aynı hizada olan ya da tercihen yükseltilmiş bir zeminde bulunan üst kısmında çatı olan bir alandır. Genellikle yanları cam ile kaplı olan bu alan, dış mekanlarda rahat bir şekilde oturabilmeyi sağlar. Böylece hava durumundan olumsuz bir şekilde etkilenilmesinin önüne geçer.

Veranda Ölçüleri: Standart bir ölçü bulunmamaktadır. Tamamen müşterilerimizin talep ettiği ölçülerde üretim ve kurulum yapmaktayız.

Veranda Kullanım Alanları: Müstakil binalar, villalar ve zemin alanında bulunan ve kapamaya müsait tüm yapılarda kullanılabilmektedir.

Veranda Taşıyıcı Konstrüksiyonu: Metal taşıyıcı konstrüksiyon yada alüminyum taşıyıcılar kullanılmaktadır.

Veranda  Üst Kaplama (Çatı): Uygulamalarda polikarbonat levha ve cam malzemeleri kullanılmaktadır. Her iki malzemenin özelliği ve kalınlıkları uygulamalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ama sıklıkla 10 mm 3 odacıklı polikarbonat levha (İthal) ve 4+4+2+4 lamine ve temperli cam levhalar kullanmaktayız.

Veranda  Renk: Uygulamalara göre iki farklı renklendirme seçeneği sunmaktayız. Bunlardan ilki epoksi esaslı boya diğeri ise elektrostatik toz boyadır. Her ikisinde de renk seçeneği müşteriye aittir.

Uygulamanın Avantajları

Verandaların Avantajları

  • Eksta yaşam alanı sunar.
  • Yapıların mülk değerini arttırır.
  • Zararlı güneş ışınlarına karşı yapıyı korur.
  • Olumsuz hava şartlarına karşı koruyucudur.
  • Sürdürülebilir bir yapı sunar.
Yerinde Keşif Hizmeti

Mühendis Mimar Talebi

Firmamızın teknik servis hizmetleri arasında, mimar mühendislik hizmeti de vardır. Mimari projelendirme, 3d çizim taslak ve proje gibi konularda bizden ücret karşılığında yardım alabilirsiniz. Ancak projelendirmesi tarafımızdan yapılmış işleri, firmamıza verdiğiniz takdirde projelendirme ücretini işin toplam tutarından düşülecektir, mühendislik hizmetimize ücret ödememiş olacaksınız.

Şehir Dışı Keşifleri

Firmamız uzak mesafe keşif taleplerinde, 1000 TL yol, konaklama ve mühendislik servis ücreti almaktadır. Firmamızın teknik servis hizmetleri arasında, mimar mühendislik hizmetide vardır. Mimari projelendirme, 3d çizim taslak ve proje gibi konularda bizden ücret karşılığında yardım alabilirsiniz. Ancak projelendirmesi tarafımızdan yapılmış işleri, firmamıza verdiğiniz takdirde projelendirme ücretini işin toplam tutarından düşülecektir, mühendislik hizmetimize ücret ödememiş olacaksınız.

Süper Visor Hizmeti

Firmamız, tüm ürünlerin uygulama montaj işleri için profesyonel süpervisor kalibre personel hizmeti vermektedir. Yol konaklama ve yemek ücreti talep edene ait olup günlük süpervisor ücreti : 250 $ dolardır. Tüm keşif personeli yurt içi ve yurt dışı uygulamalarında peşin alınmaktadır. Yurt dışı siparişlerinizde, projelerinize özel mimari ve teknik destek hizmetimiz mevcuttur. Yurtdışı teknik personel ve süpervisor hizmetlerimizde, personelin yol konaklama ücreti işverene aittir. Detaylı bilgi için teknik destek ofisimizle iletişime geçiniz.
Projelendirme

Mimari Projelendirme Hizmetimiz

Tüm iç ve dış mekanların, mağazaların, dükkanların, fabrikaların ev ve iş yerlerinizin anahtar teslim mimari projelerinizi üstlenmekteyiz.
Proje & Referanslarımız

Referanslarımız

Ürünlerimiz

Uygulamalarımız

Dokümanlar

Pratik Sundurma

Pratik sundurmalar, yapıları yağmur suyu, güneşin zararlı ışınlarından ve tüm dış etmenlerde korur, estetik bir görünüm katar.

Benzer Uygulamalar